PRIGODNA PRODAJA ZA USKRS

"USKRS"

Sekciije učeničke zadruge Mali zeleni i Epruveta kreativnosti izrađivali su ukrasne/uporabne predmete za Uskrs.  Izrađivali su predivne pisanice, uskršnje magnetiće, kšarice i zekiće sa čokoladnim jajima, drvene ogradice sa uskršnjim motivima i mnoštvo drugih iznenađenja. Naši zadrugari uživali su izradi različitih ukrasnih predmeta i još više se veselili što će njihovih ruku djelo razveseliti brojna srca i izmamiti osmjeh na lice :-)

RADIONICA- IZRADA CEKERA I CVIJEĆA OD KREP PAPIRA

''Bolje da nestane sela nego običaja'' jedna je od poznatijih izreka koja vjerno dočarava koliku važnost imaju običaji u očuvanju baštine svakog mjesta.

U sklopu projekta Kak je negdar bilo saznali smo kako su naše bake i djedovi uz pjesmu i druženje kratili vrijeme i izrađivali kreativne ukrase i korisne predmete. Izrada cekera od komušina kukuruza tradicionalna je, a ujedno i jedna od najljepših rukotvorina, koja se u našem kraju održala zahvaljujući vrijednim rukama bake Nade. Očuvanje tradicije važno je i mami Marini koja je željela naučiti plesti cekere pa nam se pridružila na radionici.

Vještinu izrade cvijeća od krep papira prezentirale su nam članice Udruga Preslica . Cvijeće od krep-papira izrađivalo se kao ukras za kuće u božićno i uskrsno vrijeme, njime su se kitili svatovi te se stavljalo oko rasplela.

I mi smo se okušali u izradi cvijeća, a naše kreativne radove moći ćete uskoro vidjeti na školskoj izložbi koju marljivo pripremamo.

Hvala našim dragim gošćama na lijepom druženju i novim vještinama kojima su nas poučile.

VALENTINOVO-PRODAJA UKRASNIH PREDMETA

"Valentinovo" - dan ljubavi

Sekciije učeničke zadruge Mali zeleni i Epruveta kreativnosti izrađivali su ukrasne / uporabne predmete za prigodne valentinovske poklone. Naši zadrugari uživali su izradi različitih ukrasnih predmeta i još više se veselili što će njihovih ruku djelo razveseliti brojna srca i izmamiti osmjeh na lice :-)

BOŽIĆNI SAJAM

Povodom Božića u sklopu priredbe UZ "Aqva Viva" pripremila je prigodnu prodaju. Sekcije učenikčke zadruge i njihovi članovi marljivo su radili te pripremili puno predivnih stvari. Kako su naši zadrugari bili marljivi i što su sve pripremili pogledajte u galeriji slika :-)

RADIONICA-ČAROBNI SVIJET KERAMIKE
U našoj školi održana je radionica za voditelje sekcija naše UZ Aqva Viva koju je vodila gospođa Smiljana Brezovec Meštrić. Prezentirala je tehniku izrade uporabnih predmeta od gline. Učitelji su kroz praktični rad izrađivali prekrasne posude i pritom se dobro zabavili.
Od srca zahvaljujemo gospođi Smiljani i učitelju Mihaelu Bađunu koji je dogovorio radionicu te se veselimo ponovnom susretu i novoj edukaciji 🙂

PRIGODNA PRODAJA ZA DAN JABUKA

Povodom Dna jabuka  u holu naše škole organizirana je prigodna prodaja. Učenici su prodavali čips od jabuke, kompot od jabuke i meleme za usne s okusom jabuke.