EKO fotka

Eko-fotka 2017.

Na natječaju "Eko-fotka 2017." naša je škola proglašena školom s najviše sudionika

22 učenika snimilo je 184 fotografija, a na natječaj je poslano 84 fotografija. Najuspješnija učenica na natječaju je bila Ivone Plivelić čije su tri fotografije izložene na izložbi i uvrštene u katalog. Učiteljica informatike Jasminka Belščak dobila je priznanje za mentora najuspješnijih sudionika.

U nastavku su fotografije koje su odabrane za izložbu.

Tema A: Ovo raduje našu majku prirodu

Ana Šantalab: Moje jaje                        Karolina Ferenec: Kukurijek

Evelin Eršegović: Obitelj

Karlo Jambrešić: Cvjetoprjevoznik

Melani Milec: Labudovi u suton

Ivone Plivelić: Priroda za igru

Tema B: Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi

Ivone Plivelić: Bunar pun smeća

Ivone Plivelić: Smeće među cvijećem

Eko-fotka 2016.

U okviru međunarodnog programa eko-škola provodi se i projekt EKO-FOTKA. To je natječaj za učeničku eko-fotografiju koji se raspisuje na razini svih osnovnih škola Republike Hrvatske. Pokrovitelj je tog projekta Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Svrha je projekta poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu, te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom.

Učenici naše škole sudjeluju na tom natječaju od samog početka tj. od 2001./2002. školske godine. Ove je godine naša škola proglašena školom koja je imala najviše sudionika na natječaju, a čak pet fotografija naših učenika odabrano je za izložbu koja će biti postavljena u OŠ Ferdinandovec. U nastavku su učeničke fotografije. Mentorica učenika je učiteljica informatike Jasminka Belščak.

- kategorija A "Pupoljci novog života":

Ivan Bačan: Malina

Marija Petrinjak: Zalazak nad visibabama

- kategorija B: "Ovo nanosi bol našoj majci prirodi"

Anja Liber: Labirint

Lea Mikulec: Još nismo naučili