PŠ Strmec Podravski

Svjetski dan jabuka

Predškolci Područne škole Strmec sa svojim su učiteljicama obilježili Svjetski dan jabuka. Naučili smo da su jabuke zdravo voće, potom smo slikali jabuke temperama, razvrstavali ih po bojama i igrali se s rasplesanom gusjenicom. Na kraju dana smo se i posladili ukusnim jabukama.

Sretan Božić i nova 2020. godina!

U petak, 20.12.2019. godine, mi - 2.d, nastupali smo na božićnoj priredbi. Poklonili smo publici Pjesmu o dobroti. Svima želimo sve najbolje za Božić i novu 2020. godinu.

Svjetski dan romskog jezika

U srijedu 5. studenoga 2019. godine u PŠ Strmec obilježili smo Svjetski dan romskog jezika. Tom prigodom posjetili su nas članovi Udruge Bedem ljubavi Varaždin koja u sklopu projekta "Korak po korak" djeluje na smanjenju socijalne isključenosti pripadnika romske zajednice. Učenici 2.d i 2.e te predškolci su tako imali priliku postati učitelji i poučiti članove Udruge, ali i svoje učiteljice, pojedine riječi i pozdrave na svojem materinskom jeziku. Na kraju druženja učenicima su podijeljeni prigodni darovi i slatkiši.

21.ožujka svi dobro znamo je prvi dan proljeća, ali na taj dan se obilježava i Svjetski dan osoba s Down sindromom, pa
  je 1.e to napravio na šareni način.

Čarape, čarapice,
  meke, šarene,
  danas je dan
  da budete rasparene.

Hvala!

Dana 27. veljače 2019. godine i mi smo obilježili Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.
Tom prilikom želimo poručiti:

Ne volimo se tući
i uvijek nas muči
kad drugi to rade
jer time mržnju sade.
Širimo ljubav!

12. ožujka 2019. posjetili smo kino Gaj u Varaždinu. Pogledali smo
animirani film Snježna kraljica: Zemlja zrcala. U filmu smo stvarno
uživali. Nakon filma smo sa svojim učiteljicama prošetali gradom.
Radosni smo što smo barem na jedan dan zamijenili učionicu kino
dvoranom i protegnuli noge našim Varaždinom. Veselimo se sljedećem
susretu! :)

POSJET ULJARI PATRČEVIĆ

Dana 18. listopada 2018. godine učenici 1.d i 1.e razreda posjetili su uljaru Patrčević u Strmcu Podravskom. Prošetali su uljarom, a djelatnici uljare upoznali su ih s postupkom izrade bučinog ulja. Bilo im je zanimljivo promatrati sam postupak, ali su ipak najviše uživali u mirisu bučinog ulja. Kao šećer na kraju, djelatnici su ih počastili bombonima.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo 19. listopada 2018. godine. Kuharica nam je pokazala kako dobro umijesiti tijesto i što je za to važno. Pustili smo tijesto da se digne, a kasnije smo sami radili svoje klipiće. Najprije smo ih dobro razvaljali, a zatim zamotali. Da nam budu ukusniji, posipali smo ih sjemenkama sezama i lana. I možemo vam reći da smo ih poslije pojeli u slast! Nije ostao ni jedan. J

POSJET ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

23. listopada 2018. godine nakon nastave posjetili smo školsku knjižnicu. Iz naše male područne škole u Strmcu Podravskom krenuli smo školskim autobusom u školu u Petrijanec. Razgledali smo knjižnicu, vidjeli puno različitih knjiga. Prolistali smo slikovnice. Knjižničarka nam je rekla što je sve važno o knjižnici znati, a zatim je pročitala bajku Palčica. Pažljivo smo slušali, a zatim nacrtali što nam se najviše u bajci svidjelo. I već je prošao jedan školski sat. Nije ni prošao, već proletio. Posjet nam je bio zanimljiv, a u knjižnici nam se svidjelo. Vjerujemo da ćemo navratiti opet. Samo se moramo dogovoriti s učiteljicama.

« Ožujak 2024 »