PŠ Strmec Podravski

POSJET ULJARI PATRČEVIĆ

Dana 18. listopada 2018. godine učenici 1.d i 1.e razreda posjetili su uljaru Patrčević u Strmcu Podravskom. Prošetali su uljarom, a djelatnici uljare upoznali su ih s postupkom izrade bučinog ulja. Bilo im je zanimljivo promatrati sam postupak, ali su ipak najviše uživali u mirisu bučinog ulja. Kao šećer na kraju, djelatnici su ih počastili bombonima.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo 19. listopada 2018. godine. Kuharica nam je pokazala kako dobro umijesiti tijesto i što je za to važno. Pustili smo tijesto da se digne, a kasnije smo sami radili svoje klipiće. Najprije smo ih dobro razvaljali, a zatim zamotali. Da nam budu ukusniji, posipali smo ih sjemenkama sezama i lana. I možemo vam reći da smo ih poslije pojeli u slast! Nije ostao ni jedan. J

POSJET ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

23. listopada 2018. godine nakon nastave posjetili smo školsku knjižnicu. Iz naše male područne škole u Strmcu Podravskom krenuli smo školskim autobusom u školu u Petrijanec. Razgledali smo knjižnicu, vidjeli puno različitih knjiga. Prolistali smo slikovnice. Knjižničarka nam je rekla što je sve važno o knjižnici znati, a zatim je pročitala bajku Palčica. Pažljivo smo slušali, a zatim nacrtali što nam se najviše u bajci svidjelo. I već je prošao jedan školski sat. Nije ni prošao, već proletio. Posjet nam je bio zanimljiv, a u knjižnici nam se svidjelo. Vjerujemo da ćemo navratiti opet. Samo se moramo dogovoriti s učiteljicama.

« Prosinac 2018 »