Eko akcije

„Čepovima do skupih lijekova“ – humanitarna akcija

Povodom Međunarodnog humanitarnog dana 23.11.2016. godine učenici i djelatnici OŠ Petrijanec, PŠ Nova Ves i PŠ Strmec skupljali su plastične čepove. Prikupljene čepove donirali smo Udruzi oboljelih od leukemije (UOLL-u). Akcija skupljanja čepova u našoj školi nastavlja se i dalje jer i naša mala pomoć za nekog može biti velika. „DOBRO JE ČINITI DOBRO!“

Kestenijada uvijek povezuje!

Već tradicionalno se naša škola odaziva  pozivu Općine Petrijanec na ovu humanitarnu, jesenju manifestaciju. Tako je bilo i ove godine. Zadnju subotu listopada proveli smo na Kestenijadi predstavljajući proizvode naše školske zadruge, plešući folklor, recitirajući, glumeći i čineći dobro djelo. Lijepo je izdvojiti vrijeme i u društvu obitelji, mlađe i starije braće, suseljana i kolega, okusiti plodove jeseni, zapjevati, zaplesati i probati ukusno kestenje.

Dani kruha i zahvalnosti prošli u vedrom ozračju

Svi učenici i djelatnici škole s posebnom su se radošću pripremili za ovogodišnje obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti plodovima zemlje.  Okupljeni u središnjem prostoru škole oko lijepo ukrašenog stola za koji su vrijedne ruke mama i baka ispekle razne krušne proizvode, dočekali su  župnika, velečasnog Ivana Sakača.

Nakon nastupa učenika recitatorske grupe nižih razreda, zapjevao je školski zbor te prigodnu scensku igru izvela dramska družina viših razreda. Uslijedila je zajednička molitva i blagoslov.

"Noseći kravate šaljemo poruku o trajnim vrednotama"

U utorak18. listopada 2016. u našoj školi obilježen je Dan kravate. Učenici dodatne nastave  povijesti sedmih razreda zajedno sa svojom učiteljicom Andrejom Martinčević uredili su pano u holu škole.

Svečano smo obilježili Dan kravate. Odjenuli smo kravatu te se ponosno podsjetili na vrednote koje ona posreduje: ljudsko dostojanstvo, kulturu uljudnosti, sklad slobode i odgovornosti, važne trenutke svečanosti i slavljenja, poslovnu uspješnost te duh zajedništva među ljudima i narodima. Noseći kravate željeli smo poslati poruku o pravim, trajnim vrednotama kao dobrim temeljima budućnosti.

« Kolovoz 2017 »