O projektu

Općenito o projektu

Od 4. rujna 2017. do 3. rujna 2019. godine provodi se ERASMUS + projekt „No Place for Hate“ („Nema mjesta mržnji“). Riječ je o projektu školskih partnerstava u sklopu Ključne aktivnosti 2 u području odgoja i općeg obrazovanja. U projektu sudjeluju Osnovna škola Petrijanec iz Varaždinske županije, Scoala Gimnaziala nr.1 Branesti iz Rumunjske, 23 Nisan Ortaokulu iz Turske, Agrupamento de Escolas Alexandre Herculano iz Portugala, Szkola Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim iz Poljske te Alec Hunter Academy iz Ujedinjenog Kraljevstva. Projekt se financira iz odobrenih sredstava Europske unije. Ukupna vrijednost projekta je 147.370,00 €, od čega je za OŠ Petrijanec namijenjeno 26.445,00 €.

Tijekom projekta održat će se više sastanaka partnera i događaja na kojima će se projekt prezentirati javnosti.  Projektom je obuhvaćeno nekoliko mobilnosti u kojima će sudjelovati ravnateljica škole Valerija Paljak, koordinatorica projekta Jasminka Belščak, 7 učitelja te 12 učenika OŠ Petrijanec. Škola će tijekom proljeća 2018. godine organizirati sedmodnevni tečaj web 2.0 i drugih ICT alata koji će pohađati 16 učitelja iz partnerskih škola.
Ciljevi projekta su sprječavanje diskriminacije, rasizma, mržnje, netolerancije i predrasuda, promicanje komunikacije među učenicima različitih nacionalnosti, kultura i religija, unaprjeđenje znanja o europskoj kulturnoj baštini i partnerskim zemljama. Učenici će sudjelovati u aktivnostima putem kojih će kroz komunikaciju s europskim vršnjacima steći veće samopouzdanje, razvijati tehnike timskog rada, dijeliti ideje i stjecati vještine uporabe ICT aplikacija.
Aktivnosti i rezultati projekta bit će objavljeni u medijima, na mrežnim stranicama Projekta te na mrežnim stranicama OŠ Petrijanec.

Uključeni učitelji:

• Valerija Paljak - ravnatelj
  • Jasminka Belščak - koordinator projekta, kontakt osoba
  • Jasmina Zver
  • Irina Kovačić
  • Kristina Čačić
  • Andreja Martinčević
  • Ljljana Mavrek
  • Martina Škrinjar
  • Ivana Zdelar
  • Melita Bastalec

Diversity Club: učenici nosioci projekta:

• Jakov Bastalec
  • Dorian Brežni
  • Dominik Cestar
  • Marta Cvetko
  • Miran Golubić
  • Ivica Horvat
  • Lovro Koprek
  • Anja Kos
  • Klara Mihin
  • Nika Mihin
  • Iva Oreški
  • Maja Oršoš
  • Iva Peharda
  • Lana Plantak

Pogledajte video u kojem predstavljamo našu školu. Video su snimale Jasmina Zver i Andreja Martinčević, a obradila Jasminka Belščak.

Poslušajte jingle koji je za projekt skladala Melita Bastalec, a izvode ga školski pjevačji zbor uz glazbenu pratnju učenika Jakova Bastalca. Ivane Bedenik  i Ivone Plivelić.

Više o projektu možete pogledati na:

Google Disk i na eTwinning

« Listopad 2018 »