preskoči na sadržaj

Osnovna škola Petrijanec

 > Knjižnica  > Lektira
Lektira
I. RAZRED
(Izabrati 4 djela, obavezno prvo)
 
  1. Braća Grimm: Bajke
  2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
  3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
  4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
  5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
  6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
  7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li ti ili Da sam odrastao ili Kako da odgovorim
  8. Željka Horvat Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slavojed iliSlikopriče ili Leteći glasovir ili Petra uči plivati
  9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
  10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda
  11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
  12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
  13. Jean Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
  14. Branko Ćopić: Ježeva kućica
  15. Ana Đokić Pongračić: Nemaš pojma Grizlijane
 
II. RAZRED
(izabrati 5 djela, obavezno prvo)
 
  1. Hans Christian Andersen. Bajke
  2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
  3. Karel Čapek: Poštarska bajka
  4. Carlo Collodi: Pinokio
  5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
  6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
  7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
  8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka
  9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška
  10. Andrea Petrlik Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia Ciconia
  11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i tajna maska ili Anica na ljetovanju ili Anica i velike brige ili Anica i velika tajna
  12. Ela Peroci: Djeco, laku noć
  13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi
  14. Mila Železnjak: Sretne priče
  15. Božidar Prosenjak: Miš
  16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
  17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
  18. Charles Perrault: Bajke
  19. Nada Zidar Bogadi: Sretni cvrčak
 
III. RAZRED
 (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)
 
1.      Mato Lovrak: Vlak u snijegu
2.      Ivana Brlić Mažuranić: Čudnovate zgode Šegrta Hlapića
3.      Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
4.      Vladimir Nazor: Bijeli jelen
5.      Dubravko Horvatić: Grički top
6.      Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.
7.      Sanja Pilić: Nemem vremena ili E, baš mi nije žao
8.      Stanislav Femenić: Ludi kamen
9.      Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova
11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
12. Gianni Rodari: Putovanje plave strijele ili Čipolino
13. Hrvatske narodne bajke
14. James M. Barrie: Petar Pan
15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru
16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica
18. Basne (izbor)
19. Sunčana Škrinjarić: Dva smijeha
20. E.B.White: Charlotteina mreža
 
IV. RAZRED
 (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)
 
  1. Ivana Brlić Mažuranić: Regoč ili Šuma Striborova
  2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
  3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine
  4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke
  5. Hrvoje Kovačević: Tajna ribljeg oka ili Tajna mačje šape ili Tajna tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba
  6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh
  7. Felix Salten: Bambi
  8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
  9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
  10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
  11. Johanna Spyri: Heidi
  12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
  13. Zlata Kolarić Kišur: Moja zlatna dolina
  14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića
  15. Nada Mihoković Kumrić: Tko vjeruje u rode još
  16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2
  17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
  18. Hrvoje Hitrec: Eko eko
  19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi
  20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
  21. Astrid Lindgren: Pipi duga čarapa ili Ponja razbojnička kći ili Razmo u skitnji
  22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci
  23. Lewis Carroll: Alica u zemlji čudesa
  24. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni
  25. Anton van de Valde: Neobični doživljaji ptića Sovića
  26. Čečuk, Čunčić- Bandov, Horvat – Vukelja, Kolarić- Kišur: Igrokazi
V. RAZRED
(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)
 
  1. Ivan Kušan: Uzbuna na zelenom vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća
  2. Šaljive narodne priče
  3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
  4. Milivoj Matošec: Strah u ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u svemiru
  5. Grigor Vitez: Pjesme
  6. Sempe/ Goscinny: Nikica
  7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi
  8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik na prvom sudaru ili Šaljive priče i priče bez šale
  9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
  10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u trnju
  11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg s mreže
  12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjeg grada ili Frka u Šćitarjevu ili Muki
  13. Mark Twain: Pustolovine Toma Sawyera ili Pustolovine Huckleberry Finna
  14. Jules Verne: Put u središte Zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20 000 milja pod morem
  15. Maja Brajko Livaković: Finka Fi
  16. Tito Bilopavlović: Paunaš
  17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
  18. Basne (izbor)
  19. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje
  20. Ronaldh Dahl: Charlie i tvornica čokolade
  21. Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lukas
  22. Ivan Cankar: Istina i ljubav
  23. Henry Winterfeld: Timpetill
  24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama
  25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip, dječak bez imena
  26. Selma Lagerlöf: Legende o Kristu
VI. RAZRED
(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)
 
  1. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnine (osim Regoča i Šume Striborove)
  2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
  3. August Šenoa: Povjestice
  4. Blanka Dovjak Matković: Zagrebačka priča
  5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
  6. Henryk Sienkiewicz: U pustinji i prašumi
  7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
  8. Snježana Grković Janović: Velebitske vilin staze
  9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick
  10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
  11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
  12. Christine Nöstlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama
  13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško
  14. Vladimir Nazor: Veli Jože
  15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
  16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
  17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
  18. Jonathann Swift: Guliverova putovanja
  19. Alfonse Daudet: Pisma iz mog mlina
  20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga
  21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord Fauntleroy
  22. Pajo Kanižaj: 3čave pjesme
  23. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
  24. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
  25. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
  26. Oscar Wilde: Sretni kraljević
  27. Nikola Pulić: Maksimirci
  28. Snježana Grković Janović: Ukradeno proljeće
 
 
 
VII. RAZRED
(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)
 
  1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
  2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
  3. Vladimir Nazor: Pripovjetke
  4. Dobriša Cesarić: Pjesme
  5. Damir Miloš: Bijeli klaun
  6. Zoran Pongrašić: Gumi- gumi
  7. Branka Primorac: Maturalac
  8. Dubravko Jelačić Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e i KGB-a
  9. Charles Dickens: Oliver Twist
  10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja
  11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
  12. Dinko Šimunović: Duga
  13. Pero Zlatar: Otključani globus
  14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora
  15. Branka Kalauz: Čuj Pigi zaljubila sam se
  16. Jadranka Klepac: Miris knjige
  17. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
  18. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
  19. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
  20. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea
  21. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
  22. Scott O´ Dell: Otok plavih dupina ili Caru Carevo
  23. Gustaw Schwab: Najljepše priče klasične starine
  24. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom
  25. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
  26. Nada Mihoković Kumrić: Lastin rep
  27. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije
  28. Izbor proze i poezije o Domovinskom ratu
 
 
VIII. RAZRED
 (Izabrati 9 djela, obavezna prva tri)
  1. Dinko Šimunović: Alkar
  2. Slavko Kolar: Breza
  3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
  4. Ernest Hemingway: Starac i more
  5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka
  6. Dnevnik Ane Frank
  7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
  8. Višnja Stahuljak: Don od tromeđe ili Zlatna vuga
  9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotrščaka
  10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak
  11. Đuro Sudeta: Mor
  12. Wiliam Shakespeare: Romeo i Julia
  13. Pero Budak: Mećava
  14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio pašteticu
  15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
  16. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio
  17. Vladan Desnica: Pravda
  18. Mate Balota: Tijesna zemlja
  19. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi ili Urota Zrinsko- Frankopanska
  20. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
  21. Miroslav Krleža: Djetinjstvo
  22. Ivan Goran Kovačić: Pripovjetke
  23. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
  24. Josip Laća: Grand Hotel
  25. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla
  26. Zlatko Krilić: Krik
  27. Milena Mandić: Pokajnik
  28. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
  29. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
  30. Nancy Farmer: Kuća škorpiona
  31. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka
  32.  Michael Ende: Momo

Kalendar
« Prosinac 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

 

Pogledajte TV SPOT!

Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Arhiva vijesti

Za pregled arhive kliknite na:

DUZS

Državna uprava za
zaštitu i spašavanje
pozivni broj 112

CMS za škole logo
Osnovna škola Petrijanec / Vladimira Nazora 42, HR-42206 Petrijanec / os-petrijanec.skole.hr / ured@os-petrijanec.skole.hr
preskoči na navigaciju