Turska: STEAM Robotics

Od 30. svibnja do 3. lipnja 2022. godine učiteljice Kristina Špoljar Petrović, Melita Bešvir i Tajana Nestić provele su na posljednjoj Erasmus+ mobilnosti po projektu "Taking a learning journey on the STEAM train" u školi Bener Codan Ortaokulu u Trabzonu u Turskoj. Na početku susreta odrađen je radni sastanak s partnerima iz Rumunjske, Engleske i Turske te obilazak grada s očaravajućim pogledom s vidikovca na obalu Crnog mora uz neizostavnu šalicu turskog čaja.

Tijekom mobilnosti sudjelovali smo na odličnim STEAM radionicama na kojima smo se upoznali s brojnim korisnim digitalnim alatima, a u čemu su nam se online putem platforme Zoom pridružile i učiteljice Jasminka Belščak, Ljiljana Mavrek, Ivana Zdelar, školska knjižničarka Nikolina Hader i ravnateljica Valerija Paljak. Nakon radnih obaveza svaki smo dan imali zadovoljstvo upoznati neke od predivnih turističkih destinacija i kulturno-povijesnih čuda Turske kao što su samostan Sumela iz 13. stoljeća pod zaštitom UNESCO-a, džamija Hagia Sophia i muzej Kanuni. Uživali smo u šetnjama uz obalu Crnog mora kao i u posjetu jezeru Uzungol te upoznavanju s divotama turske tradicionalne kuhinje.

Mobilnost u turskom gradu Trabzonu priveli smo kraju svečanom podjelom certifikata te smo se ispunjeni novim iskustvima, znanjima i vještinama, a ponajprije zadovoljni i zahvalni na gostoprimstvu domaćina vratili svojim domovima.