1. Međunarodni dan izumitelja

9.11. učenici nižih razreda sa svojim su učiteljicama obilježili međunarodni dan izumitelja. Ovaj dan potiče učenike, ali i učitelje na stvaranje i jačanje vjere u izumiteljske ideje i promjene za zajedničku budućnost. 2.d osmislio je vodeni ksilofon i usput ponovio matematiku, likovni i glazbeni, dok su učenici 3.a i 3.b saznali zanimljivosti o hrvatskim izumiteljima, a profesor Baltazar nadahnuo ih je na izradu vlastitih čudesnih izuma.

2. AToM liga

17.11. učenici naše škole sudjelovali su u AToM ligi - ekipnom natjecanju učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije. Svojim zajedništvom, timskim radom i znanjem pridonijeli su popularizaciji prirodoslovlja i matematike u našoj školi, a svojim mentorima, Jasmini Zver, Miroslavu Žemliću i Kristini Jurjak dali snažan poticaj i motivaciju za daljnji rad i svakodnevno usavršavanje.

3. Naboj Junior

25.11. u Hrvatskoj se po prvi puta održavalo međunarodno online natjecanje Naboj u kojem su učenici osnovnih škola pokazali snalažljivost i zavidno znanje iz područja matematike i fizike. Rezultate smo pratili uživo, a naša tri natjecateljska tima ostvarila su odlične rezultate! Dorijan Martinez, Filip Križmarić, Renato Adamić i Karlo Pranjić Furjan osvojili su visoko 20. mjesto od ukupno 130 natjecateljskih timova iz Hrvatske.

4. Kamatni račun

Učenici 8. razreda na nastavi matematike promišljaju i istražuju o pojmu kredita, anuiteta i štednje, uče o veličinama u kamatnom računu te iste pokušavaju primijeniti u stvarnim životnim situacijama i svijetu koji ih okružuje. Ove su se godine, u okviru Školskog godišnjeg projekta, okušali u nečem novom pa su tako u svoje istraživanje implementirali suvremene metode učenja. Koncepte koje su upoznali kroz samostalni rad najprije su produbili i učvrstili raspravljajući u ekspertnim grupama, a nakon toga su naučeno prenijeli učiteljici i svim učenicima u razredu.