Obilježavanja

Dan jabuka u Područnoj školi Strmec Podravski

Dana 20. listopada 2016. godine učenici  1.d i 2.d razreda na prigodan način obilježili su Dan jabuka. Pripremali su čips od jabuka i kuhali kompot u kojem su zaista uživali.

Učenici 1.d razreda donijeli su različite sorte jabuka,koje su tanko narezali i stavljali ih u pleh, te ih sušili nekoliko sati, dok nisu dobili čips od jabuka. Učenici 2.d razreda očistili su jabuke te ih narezane kuhali sa malo šećera, limuna i cimeta i napravili fini kompot u kojem smo svi uživali.

Hrvatski Svjetski dan kravata u  Područnoj školi Strmec Podravski

Dana 18. listopada 2016. godine u PŠ Strmec Podravski učenici 1.d i 2.d razreda obilježili su Hrvatski Dan kravata i na taj način doprinijeli očuvanju kulturne baštine.

Obilježavanjem takvih datuma tijekom godine učenici puno toga nauče. Mnogi od njih nisu znali da kravata potječe upravo iz Hrvatske, da kravata u početku nije tako izgledala, te da se njezin izgled mijenjao kroz godine. Sve te zanimljivosti naučili su kroz prigodne priče, prezentacije i radionice.

Dan  kruha, Dan zahvale za plodove zemlje

Dana 28. listopada u PŠ Strmec Podravski obilježen je Dan kruha, Dan zahvale za plodove zemlje.

Toga dana učenici su donijeli peciva i raznovrsne pekarske proizvode koje su izradile njihove vrijedne majke i bake.

Učenici su zakođer donijeli i raznovrsno voće i povrće, kao i nekoliko vrsta žitarica od kojih se izrađuju najfinija peciva i kruh.

Taj smo dan iskoristile za korisne radionice, te smo uz pomoć kuharice izradili klipiće i kiflice punjene finim domaćim pekmezom, koje su učenici kasnije kušali.

Nakon zajedničkog blagovanja učenici su na satu likovne kulture u slobodnoj tehnici izradili njima najljepši pekarski proizvod.

« Lipanj 2017 »