PŠ Nova Ves

Obilježen dan jabuka

I ove školske godine učenici PŠ Nova Ves obilježili su Dan jabuka.

Svatko je donio nekoliko jabuka. Dio su izdvojili za humanitarne svrhe, a s ostatkom su se zasladili.

Učenici 2.c u školskoj knjižnici

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige učenici 2.c razreda posjetili su školsku knjižnicu u OŠ Petrijanec. Knjižničarka Irina Kovačić upoznala ih je s knjigama poznatog bajkopisca H. C. Andersena. Putem prezentacije pročitala im je bajku Palčica. Nakon analize učenici su nacrtali najljepši dio.

Dan kravata u Zelendvoru

U srijedu 18. listopada 2017. učenici PŠ Nova Ves  bili su na terenskoj nastavi u Zelendvoru.

Obilježili su Svjetski dan pješačenja pa su pješke išli od škole do zelendvorske šume, prošli poučnu stazu i vratili se pješke natrag do svojih kuća. Svi su imali kravate i na taj način sudjelovali i u obilježavanju Dana kravata. Uočili su promjene u prirodi, biljnom i životinjskom svijetu te radu ljudi.  Bilo je vremena i za igru u prirodi.

Dani kruha u PŠ Nova Ves

Učenici su donijeli dogovorene stvari za obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje: pregače, kape i valjke za tijesto.

Uz pomoć kuharice ubrzo su se već pekli klipići, pletenice i ostale maštovite kreacije od tijesta. Školom se širrio miris svježeg kruha, kojeg su učenici i blagovali.

Još jedan uspjeh učenica PŠ Nova Ves

Na 48. po redu tradicionalnoj manifestaciji “Dani kajkavske riječi" u Zlataru učenice Paula Novoselec i Leona Marie-Braniša postigle su zapažen uspjeh.

Među nagrađenima bile su učenice 3.c razreda Paula Novoselec i 4.c razreda Leona Marie-Braniša za svoje likovne radove. Paula Novoselec nagrađena je i posebnom nagradom koju joj je uručila poznata dječja spisateljica Željka Horvat-Vukelja.

Dan Sunca u PŠ Nova Ves

U srijedu 3. svibnja 2017. učenici PŠ Nova Ves obilježili su Dan Sunca. Putem radionica spoznali su zašto je Sunce potrebno svim živim bićima. O Suncu su pjevali, izrađivali plakate, slikali i tjelovježbom mu poslali pozdrav. U radionicama su sudjelovali i roditelji.

21. Županijska smotra učeničkih zadruga

U subotu 6. svibnja 2017. ispred županijske palače u Varaždinu održana je 21. Županijska smotra učeničkih zadruga. Naša škola se na smotri predstavila sa sekcijom Oslikavanje stakla i Vjrijedne ruke. Zadrugarke su uložile trud u prezentaciju svojih proizvoda te pokazale da dječje stvaralaštvo nema nikakvih prepreka.

Uskrs u 1. c

Učenici i roditelji 1. c razreda marljivo su izrađivali uskrsne dekoracije te njima ukrasili učionicu.

Uskrsna radionica

Učenici kombiniranog razrednog odjela 3.c i 4. d zajedno s roditeljima održali su Uskrsnu radionicu. U opuštenij atmosferi bojali su jaja i uređivali učionicu.

Pravilno pranje zuba

Učenici 1.c i 2.c razreda posjetio je dr. Ninoslav Gold te ih podučio kako pravilno prati zube.

Učenici su poslije užine pravilno i marljivo oprali zube, četkajući ih marljivo tri minute.

« Prosinac 2017 »