Festival srca

U subotu 21.veljače 2015. u 16:00 sati, u sportskoj dvorani OŠ Petrijanec održan je Festival srca.

U organizaciji Udruge „Veliko srce malom srcu“ od 7 . do 14. veljače u Varaždinu održan je Festival srca  2015., odnosno Tjedan djece sa srčanim manama.

Ovu veliku humanitarnu manifestaciju s ciljem pomaganja djeci sa srčanim bolestima i manama predstavili su Ivana Zagrajski, voditeljica varaždinske podružnice Udruge "Veliko srce malom srcu", Hrvoje Kniewald, dr. med., pedijatrijski kardiolog, član Udruge "Veliko srce malom srcu" te pokretač projekta kampanje 2015. "Minute u životu čine razliku" – AVD za svaku školu u Republici Hrvatskoj, Draženka Skupnjak, ravnateljica Osnovne škole Petrijanec, Vladimir Kurečić, načelnik Općine Petrijanec i Danijela Vusić, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina.

Spomenuta udruga brine o djeci sa srčanim bolestima i manama, a u proteklih je pet godina prikupila sredstva za nabavu medicinskih uređaja za KBC Rebro – Zagreb te sredstva potrebna za održavanje edukacija i predavanja na kojima sudjeluju roditelji djece. U Hrvatskoj je evidentirano 10 000 djece sa srčanim manama, a Udruga broji 450 članova.

U sklopu ovogodišnje akcije, u subotu 21. veljače u OŠ Petrijanec održane su humanitarne dječje utakmice NK Petrijanec, NK Sračinec i NK Vinica. Utakmicu je  popratio nastup dramske družine pod vodstvom učiteljice Željke Rabuzin, školskoga zbora pod vodstvom učiteljice Melite Bastalec, malih folkloraša iz PŠ Nova Ves pod vodstvom učiteljice Sanje Rojc, tamburaškoga sastava KUD-a Petrijanec pod vodstvom gospodina Plantaka i Plesnog kluba D&D Varaždin. Nastup djece sa srčanim manama izmamio je najveći osmijeh i pljesak publike. Tom prilikom ravnateljica škole Draženka Skupnjak uručila je Franciski Agičić, dopredsjednici Udruge, igračke i slikovnice koje su učenici naše škole prikupili u velikom broju. Prikupljene donacije predane su Udruzi za kupnju AVD uređaja koji je tijekom ove školske godine doniran i našoj školi.

Petricija Herceg

objavio: Irina Kovačić   datum: 23. 2. 2015.

« Svibanj 2024 »