PONOVO NA DRŽAVNOM LIDRANU

Veliki uspjeh Nikole Tomašeka

Nakon vrlo bogate županijske smotre stvaralaštva Lidrano 2012. održane u varaždinskom kazalištu na koje se naša dramska družina predstavila skupnim i pojedinačnim scenskim nastupom te za njih bila pohvaljena, na državni susret u Šibenik otputovao je Nikola Tomašek. Od 15. do 19. travnja boravio je u društvu drugih nadarenih lidranovaca te vrlo uspješno predstavio našu školu, općinu i županiju govorenjem poezije Vladimira Korotaja „Na vrbi fučka“. Na njegov odlazak ponosni su i njegovi suglumci iz družine Sara Šobak, Valentina Klaneček, Manuela Žnidarić, Lorena Dominiković, Lucija Levanić, Ingrid Vujević, Jelena Huđek, Tin Kurečić i Matija Henčić koji su ga vodili još od međuopćinskog susreta i glumili s njim u predstavi „Dva broja jedan“.

Družinu je pripremila i vodila učiteljica Željka Rabuzin, a za Nikolin nastup u Šibeniku kaže: „Bio je to trenutak velike umjetnosti izrečen iz malih usta jednog divnog velikog dječaka. Za njega je gluma oduvijek bila radost, sretna sam što me poveo sa sobom u Šibenik!“

Nikolin nastup

S učiteljicom Rabuzin ispred šibenske katedrale

objavio: Zdravko Vrtulek   datum: 23. 4. 2012.