Učenica Jana Šipek (8.c) sudjelovala je na državnom natjecanju iz fizike!

Janin put u svijet fizike započeo je u sedmom razredu. Od 9. mjeseca prošle godine Jana polazi i Centar izvrsnosti iz fizike Varaždinske županije te rješava fizikalne probleme sa svojim učiteljem i mentorom Miroslavom Žemlićem.

Iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec, fizikalni problemi su za Janu bili sve manje problemi. Postajali su zadovoljstvo jer ih je Jana rješavala sve lakše i lakše.

Nakon hrpe riješenih zadataka i odlazaka subotom u Centar izvrsnosti te nakon mnogo vježbanja u školi nakon nastave do kasnih popodnevnih sati,  Jana se odvažila natjecati u znanju fizike.

Nakon školskog natjecanja koje je riješeno lakoćom, došlo je izazovno županijsko natjecanje. No, nakon nekoliko sati provedenih u učionici i rješavanja fizikalnih problema gdje su se rješavali i teorijski i praktični zadaci, učenica se uspjela plasirati na Državno natjecanje iz Fizike koje se održalo u Podgori od 15. do 18. travnja 2024. godine.

Osim izazovnih fizikalnih problema koji su se rješavali dva dana, učenica je zajedno s mentorom provela i nekoliko lijepih dana u Podgori.  Upoznala se s najboljim fizičarima u Hrvatskoj i razmijenila lijepa iskustva. Predstavila je OŠ Petrijanec u najboljem svijetlu i još jednom potvrdila da naša škola postoji na „karti fizičara“ u Hrvatskoj.

objavio: Irina Kovačić   datum: 19. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »