Dramska družina naše škole među najboljima na Državnoj smotri LiDraNo

Vratili se naši glumci s državnog LiDraNa održanog u Vodicama od 24. do 26. travnja u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje RH.

Varaždinsku županiju, a može se reći i županije sjeverozapadne Hrvatske (predloženi iz Međimurske i Krapinsko-zagorske županije ove godine nisu dobili poziv na završnu razinu natjecanja u kategoriji skupnih scenskih nastupa) predstavili su dramskom igrom "Na početku kraj" za koji je družina u sastavu:
Julija Vinceković, Filip Križmarić, Ema Cupar, Renato Adamić, Tena Koprek, Melani Martinčević, Dominik Bogdan, Gabriela Bogdan, Marija Kišić i Lea Kranjčić, dobila puno pohvala, a bome i izvrsnih savjeta za daljnje scensko stvaralaštvo. Dramatizaciju i režiju potpisuje Željka Rabuzin, učiteljica hrv. jezika u zvanju uč. savjetnice, ujedno i dugogodišnja voditeljica Dramske i radijske družine.
Svoj boravak u Vodicama upotpunili su razgledom grada u jutarnjim i večernjim satima, posjetom kulturnih ustanova, pustolovnom vožnjom i šetnjom do tribunjskog vidikovca i crkve sv. Nikole, kupanjem u bazenima hotela Imperial i druženjem s djecom iz cijele Hrvatske koja su izvrsna u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu na najljepšem jeziku na svijetu, hrvatskom.
Puni dojmova i lijepih uspomena vratili su se kući privevši tako svoje ovogodišnje lidranovsko putovanje kraju na najljepši mogući način i na ponos naše škole čije ime pronose kamo god bili pozvani, na čemu im čestitamo!
Njihov nastup snimile su kamere HRT-a, a odradili su i radijski intervju s novinarkom Ivanom Sučić, o radu i uspjesima naše družine koji su konstantni i prepoznatljivi na svim razinama smotri i natjecanja već dvadesetak godina. Razgovor će biti emitiran u obrazovnom programu Hrvatskoga radija.

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 28. 4. 2023.

« Svibanj 2024 »