Dani kruha - vrhunac misionarskih akcija u školi

Krajem prošlog tjedna u školi smo obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Blagoslovom mirisnih peciva, kruha, kolača i jesenskih plodova nastalih uz pomoć vrijednih ruku naših roditelja, djedova i baka, uredili smo izložbeni stol pretvoren u jesensku kulisu na kojoj se odvijala prigodna priredba naših učenika.

Blagoslov jela, koji je molitvom zahvalnosti predvodio vlč. Ivan Sakač, pratio je i prigodni glazbeno-scenski program učenika kulturno-umjetničkih družina, a pripremile su ih učiteljice Željka Rabuzin, Melita Bešvir, Ankica Konjić i Branka Gradečak. Svečani dan blagoslova i zahvalnosti organizirali su vjeroučitelji Marina Stolnik, Petricija Krleža i Tihomir Ožvatić koji su sutradan na općinskoj Kestenijadi najljepšim izložbenim primjercima krušnih proizvoda i usoljenim bučinim košticama školske zadruge darivali mještane i prikupljali novčane donacije.

Uz to, krajem prošle i početkom ove školske godine u školi se provodila humanitarna akcija prikupljanja novčanih i materijalnih sredstava za potrebite na lokalnoj i globalnoj razini.

Ideja štednje za potrebite javila se među učenicima za vrijeme korizmenih aktivnosti predvođenih školskim vjeroučiteljima. Učenici su se odrekli dijela vlastitog džeparca te izradili korizmene „kasice“ za štednju, a prikupljena ušteđevina donirati će se za gladnu djecu Afrike. Donirana novčana sredstva premašila su iznos od 3300 kn te su uplaćena na adresu Marijinih obroka. Globalni je to pokret koji okuplja brojne ljude i organizacije te osigurava obrok nekoj od najsiromašnije djece u svijetu svakoga školskog dana, a trenutno hrane 2, 279,941 djece u svijetu.

Škola će aktivno tijekom godine nastaviti s humanitarnim radom u novom projektu “Samo se srcem dobro vidi”, putem kojeg će raznim aktivnostima pomagati lokalnoj i široj zajednici.

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 3. 11. 2022.

« Svibanj 2024 »