Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Dana 24. 10. u našoj je školi obilježen Dan kruha. To je dan kada zahvaljujemo Bogu na žitu, vodi i svemu od čega se pravi kruh. U našoj školi to je već postala tradicija. Mame i bake ispeku kruh i razna peciva da bi smo dostojno proslavili Dan kruha. Sva ta naša peciva izložili smo u našoj dvorani. Prije početka priredbe otišli smo u svoje razrede gledati film o Vatikanu koji je osmislila učiteljica vjeronauka Kristina Čačić. U to vrijeme predstavnici razreda  ukrašavali su dvoranu. Kad je cijela dvorana bila ukrašena stigle su mame, bake te poneki tate i djedovi i tad je počela priredba. Naš školski zbor pjevao je prekrasne pjesme zahvalnosti. Dramska grupa koja je svojim nastupima sve bolja i bolja izvela je fantastičnu predstavu o jeseni koju je osmislila učiteljica hrvatskog jezika Željka Rabuzin. U razredima smo izabrali učenike koji su čitali zahvale Bogu na svim tim plodovima. Nastupao je i zbor mladih koji predvodi Ana Kranjčić sa svojim predivnim pjesmama. Kad je priredba završila učenici su sa svojim razrednicima išli pogledati sve proizvode drugih učenika. Učiteljice su odabrale najmaštovitije proizvode kako bi oni sutradan bili izloženi na „Kestenijadi“ u petrijanečkom društvenom domu. Ostalim proizvodima smo se mi počastili zajedno sa svojim roditeljima, bakama, djedovima i prijateljima. Kad je sve završilo otišli smo svojim domovima.

TAJ DAN KRUHA ZAUVIJEK ĆE NAM OSTATI U SJEĆANJU.

GABRIJELA DVORSKI, DIANA LJUBEK

objavio: Jasminka Belščak   datum: 11. 11. 2008.