Petrijanec Amateur Film Festival - PAFF

Protekli vikend, 26. i 27. travnja 2019., u OŠ Petrijanec šesti se put organizirao filmski festival na njemačkom jeziku, PAFF. Festival je osmislila i pokrenula sadašnja ravnateljica, a tada učiteljica njemačkog jezika, Valerija Paljak kako bi se potaknulo učenike na medijsko stvaralaštvo putem digitalnih medija na njemačkom jeziku.

Ovogodišnje izdanje bilo je posebno zanimljivo zbog iznimno korisnih radionica za naše filmaše koji su pristigli iz desetak različitih škola i to iz OŠ Cestica, OŠ Vidovec, OŠ Sračinec, OŠ Sveti Ilija, OŠ Breznički Hum,1.OŠ Čakovec, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Malešnica, OŠ Žitnjak i domaćina OŠ Petrijanec.
Festival su otvorili učenica Ema Kokot 6.a i bivši učenik naše škole Jurica Čehok, koji je niz godina sudjelovao u festivalu PAFF te je na kraju snimio kratki  film o festivalu. Voditelji radionica bili su predstavnici varaždinske škole animiranog filma - VANIMA. Marin Kereša, Hrvoje Selec i Tomislav Mlinarić pokazali su kako snimiti zvuk, kako napraviti dobru animaciju i kako se snima dronom. Organizaciji festivala pomogli su Općina Petrijanec, EKULT – Europski kulturni krug, Pučko otvoreno učilište i ravnateljica Lana Vukalović te gospodin Ivica Jeremić.

Vrhunac dvodnevnog druženja završio je projekcijom kratkih filmova koje su učenici snimili u sklopu radionica, a prikazali su se sljedeći dan u Kinu Gaj. Bez unaprijed određenih propozicija uradaka, sudionici su ostvarili cilj projekta – snimiti film na njemačkom jeziku kako bi ga se populariziralo, i to sve kroz digitalne medije koje mladi toliko vole.

Ivana Jovan, 5.a

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 30. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »