Sjećanje na romske blaženike u varaždinskoj katedrali

U subotu 6. listopada u varaždinskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije na Nebo svečano su proslavljeni romski blaženici Ceferin Yimenez Malla i Emilije.

Euharistijsko slavlje u večernjim je satima predvodio mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup, ujedno predsjednik Odbora Hrvatske biskupske konferencije za pastoral Roma. U svojoj propovijedi istaknuo je kako su blaženici ostali čvrsti u vjeri: „Sada su proslavljeni u Nebu, a ondje više nema podjele po nacijama, tamo smo svi Božja djeca. A to želimo biti i mi ovdje na zemlji. Želimo pokazati kako smo svi pred Bogom braća i sestre.“

Uz Zbor Župe Pohoda Blažene Djevice Marije Macinec, misno slavlje uveličao je i naš školski zbor pod vodstvom učiteljice Melite Bešvir. U ime Povjerenstva za pastoral Roma Varaždinske biskupije, tajnica Povjerenstva vjeroučiteljica Kristina Čačić zahvalila je svima koji su na bilo koji način pridonijeli ovom svečanom okupljanju i zajedništvu u vjeri: „ Kao sugrađani i kao učenici Isusa Krista svi smo pozvani u miru zajednički živjeti i dijeliti istu sudbinu koja neka bude obilježena strpljivom ljubavlju po riječima svetoga Pavla: „Ne pamti zlo, ne raduje se nepravdi, a raduje se istini, sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi”.

(izvor teksta i fotografija: Varaždinska biskupija)

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 7. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »