Počela je nova školska godina

Prvi dan nove nastavne godine, 3. rujna 2018., bio je poseban doživljaj za sedamdeset dvoje đaka prvaka iz matične škole Petrijanec te područnih škola Nove Vesi i Strmca Podravskog. Dočekali su ih četvrtaši koji su im uz pomoć učiteljica Grozdane Bilić-Erić i Nade Kaniški veselom pjesmom, recitacijom i igrokazom pokazali kako škola nije samo obaveza, nego mjesto prepuno veselja, pjesme, plesa, novih znanja, vještina, prijatelja i stvaranja uspomena.

Nakon što su petaši i osmaši upoznali nove razrednice i prijatelje s kojima će dijeliti školske klupe, a šestaši i sedmaši se pozdravili s prošlogodišnjima s kojima će se i dalje družiti, odslušali su zanimljivo predavanje mladih entuzijasta Margarete Kolarić i Nikole Bajkovca. Ovi bivši učenici naše škole sada su studenti kineske kulture i kineskog jezika, a na zanimljiv su nam način prenijeli iskustvo života, rada, običaja, kulture, hrane i načina života u toj dalekoj zemlji u kojoj i sami žive.

Učenici su prepuni dojmova iz daleke Kine veselo krenuli kućama spremni na nove izazove i obaveze koje ih očekuju u školskoj godini 2018./2019., a Općina Petrijanec poželjela im je dobrodošlicu i uspješan nastavak rada pripremivši za svakog učenika komplet bilježnica, olovke, gumice, šestare, geometrijski pribor i likovne mape.

Draga djeco, učitelji i djelatnici, krenimo zajedno u nove školske pobjede!

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 4. 9. 2018.