Trkači mira u našoj školi

Autor: Jasminka Belščak, Željka Rabuzin, 7. 5. 2018.

Pod parolom „Yours is the first step“ ili „Tvoj je prvi korak“ u OŠ Petrijanec 7. svibnja utrčali su trkači mira, „Peace run“, različitih vjera i nacija.

Pronoseći baklju mira diljem Europe, prenose s njome i poruke koje nas uče ljubavi i toleranciji, a na kojima počiva i odgojno-obrazovno djelovanje OŠ Petrijanec, ujedno i članice međunarodnog Erasmus projekta „No place for hate“- „Nema mjesta mržnji“. Ovo je prva škola koju su trkači mira posjetili od prelaska hrvatske granice.
Ovaj je događaj okupio u zajedništvu sve učenike i djelatnike škole koji su za dolazak ovih posebnih gostiju pripremili transparente s porukama mira i prigodni program kojim su prezentirali našu kulturu i običaje. Riječima dobrodošlice goste su pozdravili načelnik Općine Petrijanec, gospodin Željko Posavec te u ime ravnateljice škole, gospođe Valerije Paljak, njezina zamjenica, gospođa Marija Vidaček.
Kroz zajedničku pjesmu, igru, lijepe riječi, fotografiranje i trčanje s bakljom, vrijeme je proteklo baš kako i treba, u radosti, prihvaćanju i zajedništvu. Jezici nisu bili prepreka, osmjehom su se sporazumjeli  svi sudionici događaja. Trkači nastavljaju svoj put, a u OŠ Petrijanec neće se skoro zaboraviti ovo po mnogočemu toplo jutro posvećeno miru u cijelom svijetu.

« Kolovoz 2018 »