Još jedan uspjeh državnih razmjera

Autor: Damir Ivančić, 25. 4. 2018.

U Križevcima je 21. travnja održan 7. Susret hrvatskog dječjeg duhovnog stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“. Ovogodišnja tema je bila majka, a među najuspješnijim radovima za tiskanje u zborniku „ Čuvarica srca moga“, odabrana je pjesma učenika 5. b razreda Jakova Bastalca čija je mentorica učiteljica hrvatskoga jezika Željka Rabuzin.

Bilo je to prekrasno druženje  učenika iz cijele Hrvatske koji nenametljivo, a uspješno spajaju duhovnost i svakodnevicu. Na jedinstvenom državnom festivalu nazvanom prema znamenitom Križevčaninu, ali i rođenom Petrijančaninu, čitala se poezija i proza, gledao igrokaz i likovna izložba, slavila se majka roditeljica i zaštitnica, jednako naša i Božja majka. Blagoslov je zavrijediti čast i prisustvovati takvu događaju. Jakova  i učiteljicu posebno je iznenadilo što je ove jubilarne godine, sto je godina od rođenja ovog velikog svećenika, susret započeo stihovima naše učenice Lane Domjan  „Na tragu“ koja je prošle godine nagrađena na ovom velikom natječaju.. I za učitelje i za učenike bile su organizirane prigodne radionice, a čitav je događaj i medijski odlično popraćen od strane HRT-a i „Laudato“ televizije. Sve je završilo posjetom grko-katoličkoj katedrali, velikoj riznici umjetnina među kojima se nalaze i inkunabule, prve tiskane knjige, početci naše pismenosti, naše kulturno blago. Dodirom upravo tog blaga, naši su se predstavnici veselo oprostili od Križevaca za ovu godinu, a do novog susreta!

« Kolovoz 2018 »