Stručni časopisi
 • Vidi

Važne adrese

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmih razreda 29. i 30. ožujka posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Posjet je organizirao Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar u kojem su učenici bili i smješteni. U dva dana učenici su odslušali predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“ te posjetili memorijalne lokacije na širem području Vukovara: Spomen dom branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica ´91., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara. Učenici su posjetili Muzej Vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar te vidjeli Vodotoranj i nekad najveću tvornicu obuće na ovim prostorima, Borovo. U pratnji razrednica Petre Lončar, Ivane Zdelar i Jasmine Zver, učitelja povijesti Marka Jurinjaka i defektologa Damira Ježića učenici su prošetali užim centrom grada gdje su iskoristili slobodno vrijeme za druženje i uživanju u ljepotama grada Vukovara. Učenici su se proveselili u večernjim satima u organiziranoj disco večeri. Terenska nastava završila je posjetom Školi mira i kvizom za učenike gdje su nas predstavljali učenici Dario Mikuljan i Leo Simon. Puni dojmova sretno smo stigli našim kućama, a kako nam je bilo pogledajte u galeriji slika.

objavio: Valerija Paljak   datum: 4. 4. 2018.

« Studeni 2018 »