Uspjeh na susretu duhovnog stvaralaštva "Dječji Kranjčić"

Na 13. Susretu hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva "Stjepan Kranjčić" , koji okuplja učenike iz cijele Hrvatske u Križevcima, učenica Lana Potočnjak te učenici Karlo Pintarić i David Telebar, nastupili su na završnoj svečanosti, a kući se vratili s čak tri nagrade.

1. nagrada stručnog ocjenjivačkog suda dodijeljena je Davidu Telebaru, učeniku 7. razreda naše škole, za prozni rad "Nisam curica", njegova je mentorica uč. Željka Rabuzin. Lana je dobitnica dodatne nagrade u žanru poezije, za rad "Na slici", koji je i iznimno dirljivo javno izvela jer ga je posvetila svom ujaku. Na izložbi likovnih radova nastalih na temu Darovi hrabrosti, izložen je i njen rad "Borac" među najuspješnijima pristiglima na natječaj. I likovni rad objavljen je u zborniku. Karlo Pintarić je tekstom o svom bratu "Domovini vjeran biti", također osvojio publiku i stručnjake te je nagrađen dodatnom nagradom u žanru proze. Učenike je za Školu hrabrosti koja je bila tema ovogodišnjeg natječaja motivirala i mentorirala učiteljica hrvatskoga jezika Željka Rabuzin. Dan je, nakon javnih izvedbi i dodjele nagrada, bio ispunjen radionicama i edukacijom za djecu i odrasle te turističkim razgledom grada Križevaca tijekog kojeg su prošetali glavnim ulicama, čuli puno zanimljivog, posjetili su gradske muzeje i Međunarodnu izložbu čipke, a na kraju su i zapjevali na ulicama grada čiji dani upravo traju. Sveti Marko Križevčanin i križevački župnik na glasu svetosti, naš Petranščan, Stjepan Kranjčić, sve su to motrili odozgora, i zaključili, ova družba z Petranca nije nora, nek hrabra, tak da nagrada biti mora! Hvala im na blagoslovu, a domaćinima na toplom prijemu.

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 2. 5. 2024.

« Svibanj 2024 »