Superfinale Croatian Makers lige

Domagoj Darabuš i Jan Fabijančić sudjelovali su na državnom natjecanju iz robotike, CM lige!

Tijekom ove školske godine održano je 5 kola natjecanja s temom morski svijet. Micro Maqueen Plus robot je svoje morsko putovanje započeo na plaži te put nastavio ploveći između otoka, stijena i brodova. Uz pomoć dupina, uspješno je zaronio i istražio morsko dno gdje je pronašao kartu s blagom. Karta ga je odvela, kroz nevrijeme i gusare, do velikog, zelenog otoka na kojem žive papige, majmuni i zmije te su natjecatelji na Superfinalu trebali isprogramirati da robot uspješno istraži otok u potrazi za skrivenim blagom.

Naši učenici Domagoj Darabuš i Jan Fabijančić uspješno su pronašli skriveno blago, tijekom svih 5 kola postigli izvrsne rezultate te su se tako plasirali na Superfinale. Superfinale CM lige je državno natjecanje iz robotike i programiranja za djecu osnovnoškolske dobi.  Superfinale je održano online 24.5.2023. Naši su učenici programirali da robot samostalno vozi, prati liniju, koristi RGB diode, izbjegava prepreke koristeći ultrazvučni senzor, prepoznaje oznake koristeći kameru za umjetnu inteligenciju te na kraju ispisuje tekst na ekranu kamere. Na Superfinalu je sudjelovalo 225 natjecatelja iz 61 natjecateljske ekipe.

Domagoj Darabuš i Jan Fabijančić su postigli 18. mjesto.

Čestitke učenicima i mentorici Jasminki Belščak!

objavio: Jasminka Belščak   datum: 5. 6. 2023.