Laura, Martina i Doroteja sudjelovale u radu Državne škole „Novigradsko proljeće“

Autor: Damir Ivančić, 18. 4. 2018.

Laura Vukešin, Martina Šmic, Doroteja Bedenik i njihova mentorica Željka Rabuzin, vratile  se iz Državne škole „Novigradsko proljeće“ koja okuplja darovite učenike iz cijele Hrvatske na osnovu njihovih postignuća u jezično-umjetničkom području.

U Novigradu Istarskom boravile su od 7. do 14. travnja. Nakon selekcije, primljene su u scensku , radijsku i radionicu slikovnice, obzirom da njihova priznanja i svjedodžbe potvrđuju njihovu izvrsnost u tim područjima. Istakle su se svojom kreativnošću pa je Dorotejin scenski nastup u predstavi „Godišnja doba“, što je ujedno bila i tema ovogodišnje Škole stvaralaštva, zapažen na završnoj svečanosti, Laurina slikovnica „Priča o rastu“predstavljena je svim sudionicima i  izložena u Gradskom muzeju Novigrada, a Martina je uspješno odigrala ulogu glavne montažerke radijske radionice na kojoj se predstavila i svojom emisijom „Uragan“ za koju je dobila vrhunske ocjene voditelja radionice, hospitanata i učenika.

Učiteljica Rabuzin s radošću je pratila njihov rad i postignuća, njihove ideje i ostvaraje kojima se silno ponosi. I sama se ponovno usavršavala u radu s darovitom djecom i to ovaj put u lutkarskoj radionici.

Iz ove škole vratile su se spremne za nove izazove, predstave, priče, emisije kojima će zasigurno razveseliti sve učenike naše škole kojoj pripadaju i koju s ljubavlju predstavljaju diljem „Lijepe naše“.

« Kolovoz 2018 »