Višednevna ekskurzija učenika sedmih razreda na poluotoku Pelješcu

U razdoblju od 3.6.2024. do 7.6.2024. učenici sedmih razreda sudjelovali su u višednevnoj ekskurziji u organizaciji Turističke agencije Trakostyan Tours.

Bili smo smješteni u Orebiću na poluotoku Pelješcu i tijekom pet nezaboravnih dana upoznali se s ljepotama, kulturom i tradicijom juga Dalmacije uz svakodnevne edukativno-sportske aktivnosti i kupanje u moru i hotelskom bazenu. Prvog smo dana obišli srednjovjekovni gradić Trogir te upoznali povijesnu jezgru grada zaštićenu i uvrštenu na listu UNESCO-ve svjetske baštine. Drugog smo dana brodom putovali do antičkoga grada Korčule te razgledali katedralu sv. Marka, gradsku vijećnicu, crkvu Svih Svetih, rodnu kuću Marka Pola, palaču Arneri, zidine staroga grada, crkve i palače aristokratskih obitelji. Treći dan otputovali smo u Ston, obišli zidine koje su druge po svojoj dužini na svijetu (iza Kineskog zida). Uslijedio je obilazak solane i upoznavanje s procesom proizvodnje soli. Četvrti dan obišli smo Pomorski muzej u Orebiću, čuvara hrvatske pomorske tradicije. Na povratku kući, osvježili smo se i rashladili u jednom od najljepših hrvatskih nacionalnih parkova, NP Krka. Razgledali smo mlinicu s pripadajućim sadržajima: etno zbirkom, stupom, valjalicom, mlinom, tkalačkim stanom i kovačnicom. Nakon ručka i okrijepe obišli smo Skradinski buk, a zatim uživali u vožnji brodom do Skradina.

Obogaćeni novim znanjima, spoznajama i nezaboravnim uspomenama vratili smo se u školu na posljednja dva tjedna nastave. U pratnji učenika bile su razrednice Kristina Herceg, Marina Stolnik i Melita Bešvir te učiteljica Jasmina Zver.

objavio: Irina Kovačić   datum: 11. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »