"Čitamo u sumrak" s Kristianom Novakom

Učenici i učitelji naše škole imali su veliku čast ugostiti velikog čovjeka i književnika Kristiana Novaka u srijedu 29. 5. 2024.

U učionici na otvorenom čitali smo u sumrak, ujedno predstavljali završne aktivnosti projekta "S Kristianom Novakom do čitanja u sumrak" koji je osmislila i u suradnji s predmetnim učiteljima provela vjeroučiteljica Anja Kremenić. Književnik je bio vidno oduševljen dječjim talentom i entuzijazmom te iznenađen programom čitanja njegovih djela, glume, glazbe i pjesme koji su njemu u čast pripremili učenici vođeni predmetnim učiteljima hrvatskoga jezika, vjeronauka, glazbene i likovne kulture. U razgovoru je otkrio male tajne književnog zanata, ispričao poneku anegdotu iz školskih dana, govorio o svom književnom putu i uspjehu te istaknuo kako je važno poticati djecu da čitaju, da što manje koriste mobitele, jer tehnologija je dobar sluga, ali loš gospodar.

Susret je koordinirala učiteljica hrvatskoga jezika Željka Rabuzin koja je prije tri godine započela ovu aktivnost koja okuplja učenike, učitelje, roditelje, drage goste. Čitanju se posebno raduje i ravnateljica Valerija Paljak jer smo jedinstvena škola po tome što čitajući uspavljujemo Sunce… čitanje je kao zrak, a Novak je "mrak"!

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 30. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »