Obavijest o financiranju školske prehrane za učenike u riziku od siromaštva u školskoj godini 2021./2022.

Varaždinska županija će i naredne školske godine osigurati besplatnu prehranu za učenike osnovnih škola Varaždinske županije kojima je ona osnivač, a za koje njihovi roditelji/staratelji ostvaruju pravo na dječji doplatak iz jedne od tri cenzusne grupe. Projekt „Užina za sve IV“ prijavljen je na otvoreni poziv za dostavu projektnih prijedloga za „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2021./2022.) Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, te Varaždinska županija njime  planira osigurati besplatnu prehranu za 994 učenika u riziku od siromaštva. Troškove školske prehrane za ostalu prijavljenu djecu koja ostvaruju pravo na dječji doplatak snosit će Varaždinska županija iz županijskog proračuna.

Dokumentacija potrebna za prijavu je zahtjev za financiranje prehrane s naznačenim iznosom dječjeg doplatka za prijavljenog učenika koji ispunjava roditelj/staratelj. Ukoliko roditelji/staratelji imaju pravovaljano rješenje, mogu ga priložiti uz zahtjev.

Roditelji/staratelji zahtjeve podnose u pedagoškoj službi škole, a rok za dostavu je petak, 18. lipnja 2021. godine.

Napomena:

ostvarivanje prava na besplatnu prehranu odnosi samo na učenike čiji roditelji/staratelji ostvaruju pravo na dječji doplatak u Hrvatskoj te se zahtjevi onih koji primaju inozemni dječji doplatak neće razmatrati.

U privitku se nalaze Zahtjev i Obavijest.

objavio: Robert Borović   datum: 12. 5. 2021.

« Ožujak 2024 »