OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

Dragi učenici,
poštovani roditelji/skrbnici,

Nastava za sve razrede započinje u ponedjeljak 7. rujna 2020. godine. Nastava će se odvijati u školi za sve učenike od 1. do 8. razreda sukladno epidemiološkim mjerama i posebnoj organizaciji nastave.

RASPORED ULASKA U ŠKOLSKU ZGRADU:

Razredna nastava

• 1. i. 2.razredi – VRATA br. 1
  • 3. i 4. razredi – VRATA br. 2
  • 5.b, 7.b, 8.b, 8.c – VRATA br. 3 (PREDNJI ULAZ)
  • 5.a, 6.b,6.c,8.a – VRATA br. 4 – (BOČNI ULAZ – kod parkirališta)
  • 5.c, 6.a, 6.d ,7.a, 7.c,– VRATA br. 5 ( ULAZ BLAGAVAONICA)

AUTOBUS VOZI SVAKI DAN UJUTRO PO VEĆ USTALJENOM RASPOREDU.

PRVI DAN NASTAVE NEMA ORGANIZIRANE UŽINE.

PRVI NASTAVNI DAN

Za učenike 1. razreda prijem i prvi nastavni dan bit će u MŠ u Petrijancu u 10 sati u školskoj dvorani, a za učenike iz PŠ Nova Ves u 11 sati. (u Novoj Vesi u 11 dolaze i 2.razredi) Naglašavamo da zbog izvanredne situacije u školu s učenikom 1. razreda može ući samo jedan roditelj. Obavezno je nositi maske (roditelji), a i to preporučujemo za djecu. Nakon propisnog ulaska u zgradu i primjenu epidemioloških mjera, upoznat ćete se s učiteljicama, preuzeti udžbenike i u 15-tak minuta (koliko je preporučljivo za boravak u ustanovi) saznati kako će se izvoditi nastava.

Preuzimanje udžbenika za učenike od 2. do 8. razreda obavit će isključivo razrednici koji će prvi nastavni dan biti s učenicima.(potrebno je imati školsku torbu i papuče.)

Svaki učenik će dobiti po dvije dvoslojne perive maske koje osigurava Varaždinska županija, a naša je preporuka za prvi dan da svi učenici imaju svoje maske i mogu ih slobodno koristiti tijekom nastave.

Početak nastave će za sve razredne odjele biti u 8 sati. Nastava će toga dana biti usmjerena na davanje detaljnih uputa djeci o prijevozu, ponašanju u autobusu, ulasku i izlasku u školu, boravku i kretanju u školi, prehrani, organizaciji nastave i grupa pa nema potrebe za donošenjem užine. Za učenike viših razreda planira se polazak autobusa ispred škole u Petrijancu u 9.30 sati, a za učenike nižih u 10.30 sati. Napominjemo još jednom da je nošenje maski u autobusu OBAVEZNO.

Sve ostale informacije o organizaciji rada i početku nastave po razrednim odjelima dobit ćete od razrednika.

Učenici će u pravilu čitav dan boraviti u jednoj učionici. Na hodnicima je nošenje maski obavezno.

Svi učenici obvezni su dolaziti u školu i pridržavati se epidemioloških mjera koje će biti propisane na razini škole.

Svakoga dana prije početka nastave roditelji djetetu mjere temperaturu i upisuju je po datumima u poseban blok (koji učenik stalno drži u torbi) kako bi se vodila redovita evidencija. U slučaju da dijete ili drugi ukućani pokazuju bilo kakve simptome bolesti (povišena temperatura od 37,2˚C naviše, kašalj, gubitak mirisa i okusa) učenik se NE ŠALJE u školu i obavezno se javlja liječniku.

Od dolaska na autobusnu stanicu i u autobus pa sve do dolaska pred školu, u školi i na putu prema kući, potrebno je pridržavati se pravila koja pomažu u sprečavanju prenošenja bolesti – nošenje zaštitne maske i održavanje razmaka, o čemu će učenici biti detaljno obaviješteni prvog nastavnog dana. Nakon dolasku u školu obavezna je dezinfekcija ruku i obuće. Tijekom boravka u školi ruke se trebaju redovito prati  sapunom i vodom.
Obavezno je nošenje zaštitnih maski uvijek izvan učionica kao i držanje razmaka.

Ravnateljica:

Valerija Paljak

objavio: Valerija Paljak   datum: 3. 9. 2020.