Arhiva 2013./2014.

DRŽAVNO NATJECANJE IZ INFORMATIKE

Od 17. do 20. ožujka u Primoštenu se održavalo državno natjecanje iz informatike popularno nazvano INFOKUP.  U kategoriji Razvoj softvera sudjelovao je i učenik 7. razreda naše škole Leon Belščak

Napravio je edukativnu aplikaciju „Upecaj ribicu!“ namijenjenu svim ljubiteljima riba i ribolova na hrvatskim vodama kojoj je svrha poučavanje korisnika ili utvrđivanje znanja iz gradiva prirode, biologije i geografije vezano uz ribe i vode u RH. Ujedno aplikacija ima uporabnu svrhu: priprema za ribički ispit i provođenje istog. Jednostavno sučelje aplikacije omogućuje uporabu korisnicima bez obzira na dob i stečena informatička znanja, a interaktivnost potiče na daljnje korištenje.

Leon je pred peteročlanim povjerenstvom uspješno prezentirao svoju aplikaciju i osvojio 4. mjesto u državi. Pohvaljen je za inovativnost, originalnost i sigurnost u predstavljanju rada.

Čestitke Leonu Belščaku i njegovoj mentorici Jasminki Belščak!

DRŽAVNO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE

Nakon osvojenog 1. mjesta na županijskom natjecanju, učenik 5. razreda Zoran Jambrek sudjelovao je i na državnom natjecanju iz geografije, koje se održalo u Zadru od 7. do 9. svibnja 2014.

Na natjecanju ga je pratio njegov mentor, učitelj geografije Dominik Benjak. Pravo sudjelovanja na državnom natjecanju ostvarilo je 68 učenika osnovnih škola, od čega trojica iz Varaždinske županije. Natjecanje se sastojalo od testa i praktičnog rada, a Zoran je osvojio 11. mjesto.

U sklopu natjecanja održana je i terenska nastava na kojoj su se učenici upoznali s geografskim obilježjima grada Zadra i Nina.

Čestitke Zoranu na izvrsnom rezultatu!

57. GLAZBENE SVEČANOSTI HRVATSKE MLADEŽI

Pjevački zbor naše škole uspješno nas je predstavio na 57. Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu te se u školu vratio sa srebrnom plaketom.

« Studeni 2018 »