Ja mogu

Naziv projekta: “Ja mogu”

Projekt „Ja mogu“ odobren je u sklopu Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.“, Prioritetne osi 3. Obrazovanje i cjeloživotno učenje, Investicijskog prioriteta 10.3. Povećanje jednakog pristupa cjeloživotnom učenju za sve dobne skupine u formalnim, neformalnim i informalnim okruženjima, unapređivanje znanja, vještina i kompetencija radne snage te promicanje fleksibilnih načina učenja profesionalnim usmjeravanjem i vrednovanjem stečenih kompetencija, Specifičnog cilja 10.3.1. Omogućavanje boljeg pristupa obrazovanju učenicima u nepovoljnom položaju u predtercijarnom obrazovanju.

VRIJEDNOST PROJEKTA
Ukupna vrijednost projekta: 10.691.224,80 HRK
Iznos bespovratnih sredstava: 9.835.926,82 HRK (92%)
Iznos sufinanciranja Varaždinske županije: 855.297,98 HRK (8%)
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

TRAJANJE PROJEKTA
16.08.2017. - 15.08.2021.

PROJEKTNO PARTNERSTVO
Korisnik projekta je Varaždinska županija, koja projekt provodi s 30 partnera.
Projektni partneri:
Javna ustanova za regionalni razvoj Varaždinske županije, OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet, OŠ Cestica, Prva gimnazija Varaždin, Druga gimnazija Varaždin, Gospodarska škola Varaždin, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec, OŠ Novi Marof, OŠ Ludbreg, OŠ Veliki Bukovec, OŠ „Podrute“, OŠ Šemovec, OŠ Visoko, OŠ Vinica, OŠ Breznički Hum, Elektrostrojarska škola, OŠ Trnovec, OŠ Vladimir Nazor Sveti Ilija, Srednja strukovna škola, OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec, OŠ Andrije Kačića Miočića Donja Voća, OŠ Ante Starčevića Lepoglava, OŠ Sračinec, OŠ grofa Janka Draškovića Klenovnik, OŠ Kneginec Gornji, OŠ Vidovec, OŠ Petrijanec, Glazbena škola u Varaždinu, Srednja škola „Arboretum Opeka Marčan“ te Srednja škola Ludbreg.

SVRHA PROJEKTA
Učenicima s teškoćama u razvoju pružiti potporu u uključivanju u osnovnoškolske i srednjoškolske odgojno-obrazovne ustanove s ciljem osiguranja uvjeta za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje, a kroz rad pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika.

PROJEKTNE AKTIVNOSTI
- Pružanje podrške obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju kroz rad pomoćnika u nastavi/stručnih komunikacijskih posrednika
- Promidžba i vidljivost
      - Uvodna konferencija projekta