Interkulturalni klub učitelja Osnovne škole Petrijanec!

Formalno osnivanje kluba: 28. studenog 2018.

U OŠ Petrijanec u šk. god. 2018./2019. osnovan je Interkulturalni klub učitelja čiji su nositelji aktivnosti učitelji prema profesionalnim dužnostima:

Predsjedateljica kluba: ravnateljica Valerija Paljak

Koordinatorica aktivnosti: Kristina Čačić, vjeroučiteljica

Učitelji članovi:

Zamjenica ravnateljice: Marija Vidaček

Stručna služba: Irina Kovačić, Damir Ježić, Ivanka Hukić

Voditelji PŠ: Tihana Sokolić i Sanja Rojc

Voditelji aktiva: Nevenka Krsnik i Ljiljana Mavrek

Temeljna vizija rada interkulturalnog kluba učitelja: „Biti aktivni promicatelji društvene odgovornosti kroz dobrovoljno angažiranje u lokalnoj zajednici i promicati vrijednosti poput: dobrovoljnosti, suosjećanja, poštovanja, iskrenosti i suživota, a u svrhu unapređenja kvalitete života svih članova zajednice!“

Opći cilj interkulturalnog kluba učitelja: kroz raznovrsna djelovanja učitelja u suradnji s učenicima i njihovim roditeljima te ostalim članovima i/ili institucijama lokalne zajednice omogućiti da se stvaraju i grade bolje prilike za kvalitetan suživot.

Godišnje planirane i ostvarene aktivnosti:

1. odgojno-obrazovno razdoblje:
  1. Sudjelovanje u tradicionalnoj Caritasovoj akciji: „Za 1000 radosti“ - prosinac, 2018.
  2. Volontiranje djelatnika škole u Pučkoj kuhinji: 15.12.2018.
  3. Prigodni posjet i priredba za štićenike Dnevnog boravka djece Dr. Antun Bogdan u Čakovcu: 14.12.2018.

1. odgojno-obrazovno razdoblje:
  2. 2. sudjelovanje u tradicionalnoj Caritasovoj akciji: „Za 1000 radosti“ - travanj, 2019.
  3. Organizacija školske svečanosti povodom Svjetskog Dana Roma: 4.4.2019.
  4. Organizacija posjeta učitelja škole romskom naselju: 25.4.2019.

Kratki osvrti na realizirane aktivnosti popraćeni prigodnim fotografijama u šk. god. 2018./2019.

I. odgojno-obrazovno razdoblje:

Sudjelovanje učenika naše škole u tradicionalnoj 14. nacionalnoj humanitarnoj akciji „Za 1000 radosti – Pomažemo zajedno“

U mjesecu prosincu učenici i djelatnici naše škole ponovno su se uključili u 14. akciju Hrvatskoga Caritasa „Za 1000 radosti“. Dobrovoljni prilog od 5 kuna skupljao se kao materijalna pomoć za brojne obitelji u nevolji koje se teško nose s posljedicama ekonomske krize. Kao zahvalu za sudjelovanje u akciji sudionici su dobili prigodnu narukvicu, koja se mogla birati u raznim bojama, s porukom „Pomažemo zajedno“. Ukupno smo skupili 1400 kuna. Hvala svima koji su svojim dobrovoljnim prilogom podržali ovu akciju. Radost je uistinu veća kada se dijeli s drugima.

Volontiranje učitelja škole u Caritasovoj Pučkoj kuhinji u Varaždinu

Ohrabrili smo se, organizirali i proveli pola radnoga dana u spremanju subotnjeg ručka za najpotrebitije članove naše zajednice volontirajući u Caritasovoj Pučkoj kuhinji u Varaždinu 15. prosinca 2018. Hvala vodstvu Caritasa i Pučke kuhinje koji su nam omogućili da u adventskom vremenu budemo mala kap dobrote.

Učenici naše škole povodom nadolazećih božićnih blagdana 14. prosinca 2018. g. posjetili su štićenike Dnevnog boravka djece Dr. Antun Bogdan Caritasa naše biskupije u Čakovcu. Stigli su u pratnji ravnateljice škole Valerije Paljak, vjeroučiteljice Kristine Čačić, razrednih učiteljica Bernarde Skok i Marije Kramarić te maestre Melite Bešvir. Nakon slavlja svete mise koju je u prostorijama Dnevnog boravka predvodio otac biskup Josip Mrzljak, izveli su prigodan pjevačko-recitatorski program.

Sudjelovanje učenika naše škole u drugom krugu - korizmena akcija - u tradicionalnoj 14. nacionalnoj humanitarnoj akciji „Za 1000 radosti – Pomažemo zajedno“

U mjesecu travnju učenici i djelatnici naše škole ponovno su se uključili u 14. akciju Hrvatskoga Caritasa „Za 1000 radosti“ u duhu korizmenog vremena odricanja, molitve i dobrih djela. Dobrovoljni prilog od 5 kuna ponovno se skupljao kao materijalna pomoć za brojne obitelji u nevolji koje se teško nose s posljedicama ekonomske krize. Kao zahvalu za sudjelovanje u akciji sudionici su dobili prigodnu narukvicu, koja se mogla birati u raznim bojama, s porukom „Pomažemo zajedno“. U ovoj drugoj korizmenoj akciji ukupno smo skupili 1000 kuna. Hvala svima koji su svojim dobrovoljnim prilogom podržali prvu i drugu akciju te smo kao škola uspjeli skupiti 2500 kn novčane pomoći za najpotrebitije u našem društvu.

Pjesma, ples i veselje uz Svjetski dan Roma

Povodom Svjetskog dana Roma 8. travnja, učenici i djelatnici OŠ Petrijanec svečanom su priredbom 4. travnja 2019. obilježili spomendan na romski narod, njihovu kulturu i jezik.

Posjet učitelja Osnovne škole Petrijanec romskom naselju Donje Vratno

Jedna od planiranih aktivnosti Interkulturalnog kluba učitelja Osnovne škole Petrijanec u II. odgojno-obrazovnom razdoblju bila je posjet romskom naselju Donje Vratno. Učitelji i stručni suradnici pod vodstvom ravnateljice Valerije Paljak tu aktivnost su realizirali krajem mjeseca travnja posjetivši učenike i njihove obitelji koji žive u romskom naselju.

PORUKA ZA KRAJ NASTAVNE GODINE 2018./2019.

Nadamo se da smo uspjeli ostaviti trag dobrote u našoj zajednici u kojoj živimo i djelujemo! Od srca svima želimo radosne i ispunjene životne trenutke. Vaši učitelji i djelatnici OŠ Petrijanec.

« Veljača 2022 »