Sigurnost na Internetu

PET ZA NET

OŠ Petrijanec u svoj je kurikulum uvrstila temu Sigurnost na Internetu.

Pogledajte koje su sve škole uključene u projekt (karta)

Više o sigurnosti na internetu pročitajte na stranicama Centra za sigurniji internet i stranicama projekta Safer internet day.

Učiteljica informatike Jasminka Belščak osmislila je i napravila otvoreni obrazovni sadržaj pod nazivom Safe communication for youngest students.

AKTIVNOSTI:

Više o svakoj aktivnosti pročitajte klikom na poveznice u naslovu aktivnosti.

Znaju li šestaši što je FOMO?

Kraj nastavne godine 2022./2023. bio je posvećen suradničkim aktivnostima s ciljem osvještavanja važnosti optimalnog planiranja obveza i slobodnog vremena. Iako se na nastavi informatike analiziraju prednosti i nedostatci mrežnog povezivanja te odabir i primjena postupaka za zaštitu na mreži, često se zanemaruje pretjerana prisutnost na mreži i posljedice do ojih može doći zbog toga.

Otkrij knjigu

U razdoblju od 8.10.2022. do Dana sigurnijeg interneta koji se obilježio 7.2.2023. na nastavi informatike su provedene aktivnosti vezane uz kodiranje tj. šifriranje i dekodiranje tj. dešifriranje. Cilj ovih aktivnosti bio je razviti svijest o važnosti korištenja jakih zaporki kao i o čuvanju osobnih podataka.

Međunarodni javni događaj "Media literacy in school projects"

Javni događaj organiziran je 11.5.2022. na platformi eTwinning. Događaju je prisustvovalo 40 sudionika iz država EU, a održano je 6 predavanja na temu medijske pismenosti.

Virtualno predavanje za sigurniji internet 8.2.2022.

Održan je virtualni skup u kojem su u vidu predavanja prikazani rezultati o sigurnom korištenju društvenih mreža kod učenika viših razreda osnovne škole. Prezentirano je kako možemo prepoznati i spriječiti ovisnost o videoigrama i interentu te koji su to opasni izazovi na koje možemo naići na društvenim mrežama. Predstavljen je eTwinning kao sigurno okruženje za sudjelovanje učenika u projektima.

DSI 2021: Pitanja u OŠ Petrijanec

Pod sloganom "Zajedno za bolji internet" održane su radionice za sve učenike škole o sigurnosti na internetu. Svjesni kako sigurnosti nije dovoljno poučiti samo učenike te je održano i virtualno predavanje za sve zainteresirane roditelje i druge osobe. Tijekom aktivnosti došlo se do najvažnijih zaključaka:

• čuvati svoje i tuđe osobne podatke
  • pažljivo birati prijatelje na društvenim mrežama
  • ne uključivati se u grupe, na stranice ili aktivnosti za koje nemate dovoljno informacija o sadržajima koji se tamo objavljuju i svrsi istih
  • razmisliti o sadržaju poruke koja se šalje
  • razgovarati (roditelji, djeca, učitelji) o navikama prilikom korištenja interneta

« Svibanj 2018 »