Školsko natjecanje u čitanju naglas

Početkom tjedna u školskoj su knjižnici knjige progovorile naglas. Naime, održalo se Školsko natjecanje u čitanju naglas, manifestaciji koju je prije nekoliko godina pokrenula Gradska knjižnica Novi Marof, a ove se godine prvi put održalo i u OŠ Petrijanec zahvaljujući knjižničarki Irini Kovačić i naravno, svim učenicima koji su se prijavili na ovo zanimljivo natjecanje.

Svi knjigoljupci i dobri čitači okupili su se kako bi uživali u zajedničkom čitanju, a pritom se i nadmetali u ovoj vještini. Učenici su u petominutnom nastupu na kreativan način predstavili dragu im knjigu te jasno, razgovijetno i izražajno pročitali ulomak iz nje. Dvadeset petero učenika od 3. do. 8. razreda natjecalo se u mlađoj i starijoj kategoriji.

Od sedamnaest učenika 3. 4. i 5. razreda najboljima su proglašeni Jan Kerežia (5.A), Marta Klaneček (4.A) i Lovro Klaneček (5.A). U starijoj kategoriji 6., 7. i 8. razreda između 8 učenika svoje su knjige najbolje predstavile Doroteja Bedenik (8.A), Laura Vukešin (8.B) i Greta Rukelj (7.C).

Prosudbeno povjerenstvo koje su činile učiteljice hrvatskog jezika, knjižničarka i pedagoginja nije imalo nimalo lak zadatak jer su se učenici trudili ostaviti što bolji dojam, a Jan s Gregovim dnevnikom i Doroteja s Bijelim klaunom izborili su put do Županijskog natjecanja čitanja naglas u Novom Marofu početkom studenoga.

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 2. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »