Susret prepun srdačnosti i topline pod geslom „Veselimo se jer Kralj nam Nebeski dolazi“

Učenici naše škole povodom nadolazećih božićnih blagdana 14. 12. 2108. posjetili su štićenike Dnevnog boravka djece Dr. Antun Bogdan Caritasa naše biskupije u Čakovcu. Stigli su u pratnji ravnateljice škole Valerije Paljak, vjeroučiteljice Kristine Čačić, razrednih učiteljica Bernarde Skok i Marije Kramarić te maestre Melite Bešvir. Nakon slavlja svete mise koju je u prostorijama Dnevnog boravka predvodio otac biskup Josip Mrzljak, izveli su prigodan pjevačko-recitatorski program.

Učenici Viktorija Oršoš i Dominik Bogdan iz 2. d razreda izveli su recitacije „Jaslice“ i „Božić dolazi“, a Rosana Oršoš i Leon Oršoš iz 3. d razreda, glumeći Mariju i Josipa, ispripovijedali su kako ih je obuzela velika radost i sreća kada im se rodio Isus. Prigodni program u ime naše škole upotpunilo je devet vjeroučenica anđeoskog glasa, koje su dio velikog školskog pjevačkog zbora, pjevanjem tradicionalnih božićnih pjesama.

Prilikom zajedničkog blagovanja i druženja sa štićenicima Dnevnog boravka i njihovim obiteljima, voditeljima Dnevnog boravka, njihovim gostima te s biskupom Josipom Mrzljakom, osjetila se iskrena radost i toplina. Na taj način svi smo svjedočili kako je pravi duh nadolazećih božićnih blagdana upravo u izgradnji zajedništva i  prijateljstva.

Kristina Čačić, vjeroučiteljica

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 14. 12. 2018.