Svečana proslava 100. obljetnice rođenja dr. Stjepana Kranjčića

5.12.2018. u crkvi sv. Petra i Pavla u Petrijancu svečano je proslavljena 100. obljetnica rođenja dr. Stjepana Kranjčića, našeg Petrijančanina i križevačkoga župnika na glasu svetosti. U prigodnom programu pjevački zbor naše škole otpjevao je dvije pjesme posvećene dr. Stjepanu Kranjčiću, a vlastite stihove pjesama "Čovjek svet" i "Moja mama" krasnoslovili su učenici Sara Štefinšćak i Jakov Bastalec. Pjesmu Lane Domjan "Na tragu" interpretativno je pročitala učenica Ema Kokot. Mentorice učenika su učiteljice Melita Bešvir, Željka Rabuzin i Martina Škrinjar.

Uslijedilo je izlaganje dr. Tanje Baran, predsjednice Udruge za promicanje znamenitih Križevčana "Dr. Stjepan Kranjčić". Gospođa Baran je spomenula zanimljive pojedinosti iz života dr. Stjepana Kranjčića te predstavila monografiju "Zvijezda sjajna" i knjigu svjedočanstava o Stjepanu Kranjčiću "Ili jesi ili nisi".

Nakon programa održana je sveta misa koju je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak.

objavio: Irina Kovačić   datum: 10. 12. 2018.