Krušna čarolija u našoj školi

U petak 19.10.2018. u OŠ Petrijanec obilježili smo svečanost Dana kruha bogatim pekarskim proizvodima, druženjem i veseljem.

Na početku nastavnog dana učenici su upriličili svečanost obilježavanja na različite načine. Učenici razredne nastave su plesali, pjevali i čitali priče o kruhu. 3.b čitao je monolog “Priča malog zrna“ te pjevao Mlinsko kolo, dok se 2.d sladio kolačima i jesenskim plodovima za koje su se pobrinule njihove majke i bake. Učenici iz 3.d osvijestili su da se hrana ne baca, već ju dijelimo s drugima koji nemaju.

Učenici predmetne nastave uz obilje pečenih krušnih proizvoda i kolača gledali su crtane filmove, pričali Priču o kruhu i nogometu, zabavili se i plesali uz glazbu, a u 5.c čak su se kuhali i kesteni. Učenici 8.c razreda ukrasili su blagdanski stol u holu škole na kojem su se našli najljepši primjerci krušnih proizvoda iz svakog razreda. Bilo je tu srdaca različitih veličina, košarica, leptira, kornjača, jednoroga, ptičica, pletenica itd.

Svečanost obilježavanja Dana kruha uveličao je školski zbor pjevajući prigodne pjesme, zatim učenici Recitatorske družine prigodnim recitacijama te članice Dramske družine. Nakon što je ravnateljica Valerija Paljak zahvalila svim učenicima, majkama i bakama na trudu, vlč. Ivan Sakač blagoslovio je svečani stol uz prigodne riječi i ulomak iz Biblije koji je pročitao Karlo Ivek iz 7.c.

U bogatstvo, svečanost i veselje tog dana uvjerite se pogledom u foto-galeriju.

Novinarska grupa

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 19. 10. 2018.