Europski dan jezika

U subotu 29.09. 2018. godine obilježili smo u  Varaždinu  Europski dan jezika. Na Franjevačkom trgu ispred županijske palače okupilo se oko dvadesetak  osnovnih i nekoliko srednjih škola iz Varaždinske županije  i naša škola OŠ Petrijanec.

Učenice naše škole u pratnji učiteljica Geraldine Cesar i Dijane Novak predstavljale su našu školu na  9. Europskom danu jezika. Na izložbenom prostoru izložili smo razne predmete poput pletenih narukvica, privjesaka za ključeve, označivača stranica, recepata, te neizbježne slatke delicije koje smo sami izradili. Šarolikost našeg štanda privukla je radoznale oči brojnih prolaznika kojima su se svidjeli naši proizvodi. Sve škole  imale  su vrlo zanimljive predmete  kojima se potiče učenje stranih jezika,upoznavanje novih kultura i promicanje važnosti jezika. Izložbene prostore krasili su različiti uporabni predmeti koje su djeca sama izradila vunene i platnene lutke, olovke, narukvice prijateljstva,magneti,svijeće  te razni drugi papirnati proizvodi. Veseloj atmosferi pridonijelo je i međusobno druženje sudionika i razmjena iskustava učiteljica.

Sve u svemu dan je bio veoma zabavan i  veseo. Upoznali  samo nove prijatelje,razgledali štandove drugih sudionika, stekle nova iskustva i još novih ideja za sljedeću godinu.

objavio: Irina Kovačić   datum: 2. 10. 2018.