Naši učenici na 1. festivalu informatike

Autor: Jasminka Belščak, Damir Ivančić, 7. 4. 2018.

Naši su učenici sudjelovali na 1. festivalu informatike održanom 6. travnja u prostorijama  Prve gimnazije Varaždin. Iva Oreški i Nika Mihin, učenice 6. razreda,  marljivo su programirale mBot robote od starta do cilja. Naši najmlađi programeri  Gabrijela Bogdan, 1. razred i Mihael Oršoš, 3. razred su zajedno s učenicima iz OŠ Ivanec  i OŠ Breznički Hum sudjelovali na zabavnoj i poučnoj radionici "Ozobot-programiranje uz pomoć boja".

Rješavali su razne zadatke u kojima su na zadanoj stazi trebali pravilno odabrati i nacrtati kodove pomoću boja kako bi se Ozobot roboti kretali različitim brzinama u zadanom smjeru.  Ozobot robote OŠ Petrijanec nabavila u sklopu Erasmus projekta "No Place For Hate" kojeg provodi u svojoj školi i koji je  u potpunosti financiran sredstvima dobivenim iz EU. Aktivnosti programiranja Ozobot-a koriste se kao pomoć za promicanje prijateljstva i tolerancije između učenika Roma i Hrvata koji pohađaju OŠ Petrijanec. U natjecateljskom djelu radionice programirali su robote za utrke, prolazak kroz labirint. Završni dio radionice bio je igra Bijeg iz labirinta koju su svi učenici uspješno riješili. Radionici su prisustvovali i učitelji koji vode projekt "Ranog učenja informatike u Varaždinskoj županiji“. Radionicu je vodila učiteljica savjetnica iz informatike Jasminka Belščak.

« Travanj 2018 »