Stručni časopisi
 • Vidi

Važne adrese

Radionica „ZDRAVLJE U BOJAMA“ u PŠ Nova Ves

Učenici 4.c razreda sudjelovali su radionici „Zdravlje u bojama“ 21. ožujka 2018. godine, što je jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Srcem i zdravljem do zdravlja“. Radionicu je vodila sama autorica i voditeljica projekta prof. savjetnik Karmen Kokot, dipl. ing.

Svrha radionice je promicanje i usvajanje pravilnih prehrambenih navika u djetinjstvu što je temelj za pravilne prehrambene navike tijekom života.

Radionica je započela uvodnim predavanjem o štetnosti prekomjernog unosa šećera. Učenici su proučavali deklaracije s raznih proizvoda te saznali da se šećer krije u svim proizvodima pod različitim nazivima. Degustirali su slatku grickalicu – sušene jabuke oblivene preljevom od kakaa u kojoj nema dodanog šećera. Za to vrijeme su učenice Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole zanimanja tehničar nutricionist pripremale voćni sok i čokoladno mlijeko. Nakon konzumiranja djeca su bila oduševljena pripremljenim napitcima. Nakon toga su popunjavali ankete o prehrambenim navikama te igrali edukativne zabavne igre.  Na kraju su dobili brošuru sa receptima i nutricionističkim savjetima koje će ih potaknuti da i kod kuće, zajedno sa ukućanima, na zabavan način pripreme zdrave obroke.

objavio: Damir Ivančić   datum: 27. 3. 2018.

« Prosinac 2018 »