Stručni časopisi
 • Vidi

Važne adrese

Lepi naš kaj!

OŠ Petrijanec dobila priznanje za promicanje kajkavskog govora i čuvanje narodne baštine na 25. Kajkavijadi u Varaždinskim Toplicama. Svečanost se tradicionalno organizira pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske, a našu su školu predstavile polaznice Dramske družine sa svojom mentoricom Željkom Rabuzin.

U scenskoj igri „Sreča“, čiju okosnicu čine učenički radovi napisani na kajkavskom narječju, glumile su: Lana Domjan, Klara Mihin, Laura Vukešin, Doroteja Bedenik, Lorena Hrnčić, Lea Novoselec i Stefani Crnčec. Za svoj su nastup nagrađene velikim pljeskom i pojedinačnim priznanjima za doprinos u čuvanju zavičajnog idioma. Svoje su kostime i rekvizite izradile same dok je za redateljska rješenja odgovorna njihova učiteljica Željka. Njihovu pripremu za nastup, opuštenost i originalnost, kao i pjevanje zagorskih popefki, uočila je i snimila ekipa s Hrvatske televizije za Županijsku panoramu, što je posebno razveselilo njihove roditelje koji su ih bodrili iz publike u društvu mlađe braće, također učenika naše škole.

objavio: Damir Ivančić   datum: 28. 11. 2017.

« Prosinac 2018 »