Stručni časopisi
 • Vidi

Važne adrese

Slijedimo trag dobrote: izvanučionička nastava učenika 6. razreda

Povodom svečane proslave 20. obljetnice od osnutka Varaždinske biskupije u palači Herzer u gradu Varaždinu, kroz mjesec listopad, upriličena je prigodna biskupijska izložba pod nazivom „Trag dobrote: 20. godina Varaždinske biskupije“.

Učenici 6. razreda naše škole pod vodstvom učitelja iz vjeronauka, hrvatskog jezika, povijesti, geografije i prirode, iskoristili su jedinstvenu priliku i realizirali poludnevnu izvanučioničku nastavu posjetivši tom prilikom biskupijsku izložbu, uršulinsku crkvu, katedralu i entomološki muzej.

Ciljevi takve izvanučioničke nastave, kroz temeljno obilježje učenja otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, u velikoj su mjeri ostvareni. Ljepota iznimno bogate baštine mjesne biskupije bila je prezentirana učenicima kroz stručna vodstva biskupijske knjižničarke Irene Gotal i prečasnog dr. Maria Kopjara, kanonika varaždinske katedrale.

Zbog jedinstvene prilike učenici su bili kroz izložbu upoznati i s radom Povjerenstva za pastoral Roma Varaždinske biskupije kojeg kao tajnica vodi vjeroučiteljica Kristina Čačić.

Naš grad Varaždin kao sjedište i županije i biskupije, sa svojom dugostoljetnom prošlošću, uistinu je biser među gradovima Hrvatske.

objavio: Damir Ivančić   datum: 19. 10. 2017.

« Prosinac 2018 »