Bajkaonica u školskoj knjižnici

Autor: Irina Kovačić, 3. 5. 2017.

U knjižnici naše škole održana je Bajkaonica, literarno – likovna radionica kojom smo obilježili nacionalnu manifestaciju Noć knjige te obljetnicu rođenja slavnog danskog bajkopisca Hansa Christiana Andersena.

Sudjelovali su članovi Literarne grupe, njihova voditeljica Martina Škrinjar, članovi skupine Mali knjižničari te knjižničarka Irina Kovačić. Bajkovito ozračje upotpunili su maštoviti šeširi vještica i vilenjaka, čaropni štapići te ostali motivi koji simboliziraju bajku kao književnu vrstu. Učenici su upoznali bogato književno stvaralaštvo H.C.Andersena, prisjetili se Djevojčice sa šibicama, Ružnog pačeta, Palčice, Kositrenog vojnika te mnogih drugih, svima dobro poznatih likova iz bajki. Dokazali su da je bajka uvijek aktualna te da čitajući i slušajući bajke razvijamo maštu i kreativnost. Svoja zapažanja prenijeli su na papir te ilustrirali likove i motive iz omiljenih bajki.

Učenici su sudjelovali i u kvizu znanja na temu poznavanja sadržaja bajki te života i djela H.C.Andersena. U tome je najuspješniji bio Leo Simon iz 7.b razreda, drugo mjesto osvojila je Greta Rukelj iz 5.c razreda, dok je treće mjesto osvojila Lea Novoselec iz 5.b razreda.

« Kolovoz 2017 »