Na tragu svetosti

Autor: Damir Ivančić, 22. 4. 2017.

Lana Domjan nagrađena u Križevcima na Državnom susretu dječjeg duhovnog stvaralaštva “Stjepan Kranjčić“ 3. glavnom nagradom, a rad Sare Štefinščak također uvršten u zbornik.

U Križevcima je 22.travnja 2017. održana završna svečanost dječjeg duhovnog stvaralaštva, popularno nazvana „Dječji Kranjčić“, prema znamenitom Križevčaninu, a rođenom Petrijančaninu, svećeniku Stjepanu Kranjčiću, na kojoj je svoj literarni rad „Na tragu“ javno izvela učenica šestog razreda Lana Domjan, a po čijem je stihu nazvan zbornik najuspjelijih radova u žanru poezije, proze i drame te likovne umjetnosti za 2017. godinu. Tema je ove godine bila posvećena našim svecima, a zbornik dobio ime „Za druge disati“. Lana je u pratnji svoje mentorice Željke Rabuzin primila nagradu, sudjelovala u radionicama i snimila prilog za program Hrvatskog katoličkog radija. Posebnu radost ovog susreta doživjela je i  učenica petog razreda Sara Štefinščak koju je na pisanje potaknula njena mentorica Martina Škrinjar, a čiji je uradak „Čovek svet“ također uvršten u zbornik. Susret je završio razgledom grada Križevaca i posjetom Grko-katoličkoj katedrali i knjižnici u kojoj se čuva neprocjenjivo blago naše pismenosti. Sve je proteklo u prekrasnom raspoloženju, radosti druženja djece, mentora i roditelja koji svoju djecu čuvaju, prate i podržavaju kao na Božjem dlanu. Tekstove koje su napisale ove dvije prekrasne djevojčice, u njihovoj izvedbi, čut ćete na priredbi za Dan škole.

« Kolovoz 2017 »